Typy na Euro 2021. Na kogo stawiać na mistrzostwach Europy?

Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia najprawdopodobniej największej imprezy sportowej tego roku – Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021. Będzie to turniej, który świętował będzie 60. rocznicę swojego istnienia. W związku z tym jego organizatorzy postanowili nieco zmienić jego formułę, lokując go w 12 państwach z całej Europy (a zarazem dwunastu różnych miastach, oczywiście). Co jeszcze musimy wiedzieć o samym turnieju? Jak przedstawiają się obecnie grupy oraz przewidywania bukmacherów? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru legalnego bukmachera, z którego będziemy korzystać w tym gorącym okresie? O tym wszystkim postaramy się powiedzieć.

Typy na Euro 2021. Na kogo stawiać na mistrzostwach Europy?
Typy na Euro 2021. Na kogo stawiać na mistrzostwach Europy?

Euro 2021 – co warto wiedzieć?

Mistrzostwa Europy 2021 rozpoczną się już 12 czerwca tego roku i potrwają, tradycyjnie już, równo miesiąc. Wezmą w nich udział 24 drużyny z różnych krajów europejskich – 20 z nich przeszło fazę eliminacyjną, a cztery kraje pojawią się w grupach na podstawie baraży, które rozegrają. Te z kolei będą ściśle związane z Ligą Narodów – nowymi rozgrywkami międzypaństwowymi, które według UEFA mają zastąpić niewiele do tej pory znaczące mecze towarzyskie. Po cztery drużyny z każdej dywizji Ligi Narodów (ale tylko takie, którym nie udało się przejść eliminacji) stoczą bój w mini-turnieju, a następnie zasilą grono pretendentów do tytułu mistrzowskiego.

Same fazy rozgrywek nie ulegają zmianie, w związku z czym będziemy mieli do czynienia z fazą grupową (każdy zagra z każdym), po której dwie pierwsze drużyny z każdej grupy przejdą do 1/8 finału, a zatem do fazy pucharowej. Tutaj nastąpi podział nie na grupy, ale na pary pucharowe – każdy z wygranych w tych parach przejdzie do ćwierćfinałów, a każdy zwycięzca czterech ćwierćfinałów – do półfinałów. Z nich z kolei prosta droga do finału, który będzie miał miejsce ostatniego dnia rozgrywek – 12 lipca 2021 roku.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Grupy i typy legalnych bukmacherów na Euro 2021

Grupa A – pewna niepewność

Turcja, Włochy, Walia i Szwajcaria.

Mistrzostwa Euro 2021 otworzą Włochy meczem z Turcją – kolejność, w której to napisaliśmy nie jest bez znaczenia, bowiem to właśnie Italia zagra na własnym boisku. To plus jej umiejętności i renoma sprawia, że właśnie ona jest najbardziej prawdopodobną zdobywczynią pierwszego miejsca i awansu. W związku z tym kursy na Włochy są naprawdę niskie. Znacznie większe są te dotyczące Turcji i Walii. Z tej dwójki jednak to ta druga cieszy się większym powodzeniem u typerów, głównie przez obecność w półfinałach rozgrywek sprzed 4 lat. Szwajcaria w tym wszystkim plasuje się gdzieś pośrodku, będąc drużyną, której daje się duże szansę na awans z drugiego miejsca.

Grupa B – czy na zaskoczeniu będzie dało się zarobić?

Dania, Finlandia, Belgia, Rosja.

Tłumacząc tytuł należy powiedzieć, że „zaskoczeniem” w nim ujętym jest Finlandia, której pojawienia się w fazie grupowej nikt się nie spodziewał i, mimo przebrnięcia przez eliminacje, nie daje się jej szans na dalszy sukces. W związku z tym kursy na nią są ogromne – czy jednak będzie czarnym koniem? W swojej grupie ciężko będzie jej poradzić sobie z Belgią, aktualnie pierwszą drużyną rankingu FIFA, ale i ze swoim skandynawskim rywalem – Danią, która będzie miała przewagę gry u siebie. Figla może sprawić także Rosja, która na ostatnich mistrzostwach potrafiła pokazać się z bardzo dobrej strony.

Grupa C – bezbarwna i trudna do obstawienia

Holandia, Ukraina, Austria, zwycięzca barażu z dywizji A i D.

Grupa C nie należy do łatwych do obstawienia – posiada co prawda jednego faworyta, którym jest grająca na własnym terenie Holandia (uwaga, kursy na nią są niskie!), jednak zawiera w sobie jedną niewiadomą (zwycięzcę baraży) i dwie drużyny na stosunkowo podobnym poziomie – Austrię i Ukrainę. Choć obie zdołały już pokazać się z dobrej strony, w dodatku dość niedawno, zmagają się też z problemami. Mimo wszystko, drugie miejsce czeka na kogoś, kto będzie w stanie je przechwycić.

Obstawianie ME 2021
Obstawianie ME 2021

Grupa D – grupa „śmierci” numer jeden

Anglia, Chorwacja, zwycięzca barażu z dywizji C, Czechy.

W grupie D, nawet przy jednej niewiadomej, będzie co oglądać! Grający u siebie Anglicy na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony (kurs na nich jest mały), a Chorwaci też walecznie podejdą do rewanżu z półfinału Mistrzostw Świata w Rosji. Zwłaszcza, że są drużyną, o której w mgnieniu oka zaczęło być głośno. Choć znajdują nieco w cieniu, Czesi mogą zaskoczyć – na to liczą Ci, którzy na nich stawiają. Kursy na nie są bardzo duże!

Grupa E – pełna nadziei

Hiszpania, Szwecja, Polska, zwycięzca barażu z dywizji B.

„Polska” grupa zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodzimych typerów. Choć grającą u siebie Hiszpanię (najmniej korzystny kurs) będzie ciężko pokonać, drugie miejsce jest jak najbardziej w zasięgu naszych reprezentantów – zwłaszcza po tak udanych eliminacjach. Mimo wszystko jednak wszystko będzie zależeć od tej jednej niewiadomej z baraży, z którą zagramy pierwszy mecz – znajdująca się w naszej grupie Szwecja będzie naszym ostatnim rywalem i choć każdy daje jej najmniej szans, może zaskoczyć. Oby tak nie było, choć kurs na jej awans jest w tej grupie największy.

Grupa F – grupa „śmierci” numer dwa

Zwycięzca barażu z dywizji A/D, Portugalia, Francja, Niemcy.

Jak założyć konto z bonusem bez depozytu w STS? ZOBACZ VIDEO:

Druga grupa śmierci tych mistrzostw to grający u siebie bardzo skuteczni Niemcy, którzy będą chcieli odegrać się za nieudane Mistrzostwa Świata sprzed dwóch lat – będą grali u siebie, co zapewne zwiększy ich szanse. Nie będą mieli łatwo, co udowadniają bukmacherzy, pokładający większe nadzieje we Francji (niższy kurs). Ta stoczy kolejny bój z Portugalią, która w tym momencie broni tytułu Mistrza Europy, który zdobyła w morderczym wręcz boju z… Francją. Sam fakt, że kursy na nią są najwyższe (a zatem bukmacherzy uważają jej szanse na powodzenie w grupie za najmniejsze) sugeruje to, jak potężna jest ta grupa. W tej grupie dużo się będzie działo i można śmiało przypuszczać, że będzie bardzo ciekawie, a drużyna, która dopełni tę grupę będzie – niezależnie od tego, jak dobra by nie była – na dość przegranej pozycji. Można więc liczyć na największe stawki właśnie na nią.

Obstawianie meczów Euro 2021
Obstawianie meczów Euro 2021

Jak wybrać bukmachera na Euro 2021?

Euro 2021 i tego typu imprezy sportowe mają to do siebie, że przyciągają całe rzesze ludzi spragnionych piłkarskich emocji. W ich trakcie i tuż przed nimi znacząco wzmaga się ruch w punktach legalnych bukmacherów – zarówno stacjonarnych, jak i Internetowych. Rozpatrując te drugie należy odpowiednio się przygotować, by w tym gorącym okresie obstawiać szybko, wygodnie i po prostu efektywnie. Dlatego też u bukmachera, na którego usługi się zdecydujemy powinniśmy zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • renoma – im dłużej dany bukmacher działa na naszym rynku, tym lepiej dla niego – dla nas z kolei oznacza to, że już co najmniej kilka tego typu imprez przeżył i wie, jak odpowiednio się do nich przygotować. W tym przypadku można wyróżnić portal www.STS.pl
  • aplikacja mobilna – pamiętajmy, że Euro 2021 to praktycznie cały miesiąc rozgrywek piłkarskich. Nie zawsze będziemy mogli obstawiać z poziomu komputera – upewnijmy się, że bukmacher posiada sprawnie działającą i przejrzyście wyglądającą aplikację na telefon, z której będziemy mogli skorzystać „w biegu”. Dobrym przykładem bukmachera mobilnego jest www.eFortuna.pl
  • kursy – bardzo ważne jest to, jakie kursy na dane spotkania będzie posiadał dany bukmacher (wysokie notowania znajdziemy na www.STS.pl). Pamiętajmy, że nie musimy być związani wyłącznie z jednym tego typu operatorem – zawsze możemy lawirować między nimi w poszukiwaniu korzystniejszej dla nas stawki,
STS kod promocyjny VIP
STS kod promocyjny VIP
  • oferta zakładów – nie zawsze chcemy czy możemy obstawić mecz z wyprzedzeniem. Jeżeli dany bukmacher oferuje możliwość obstawiania „na żywo”, tym lepiej dla niego! Plusem będą bardziej unikalne opcje obstawiania, na przykład stawianie na tego, kto strzeli najwięcej bramek w fazie grupowej czy na przestrzeni całych mistrzostw,
  • szybkość działania – im szybciej działa strona Internetowa i aplikacja operatora, tym lepiej – w czasie meczów będzie to jeden z podstawowych czynników. Tutaj wyróżnić można markę www.Betfan.pl
  • bonus na start – jako że obstawianie meczów w Euro może być naszą pierwszą przygodą z bukmacherką, skorzystajmy z usług tego operatora, który da nam najwięcej „na start”.

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Meczyki na żywo

Back to top button