Gdzie odbędą się mecze podczas ME 2024?

Mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Po raz kolejny, największe europejskie talenty zmierzą się ze sobą, by wyłonić najlepszą drużynę kontynentu. Niemcy, jako gospodarze tego prestiżowego turnieju, podjęły się wyzwania, by dostarczyć niezapomnianych wrażeń zarówno zawodnikom, jak i kibicom z całego świata. Zadbano o to, by każdy detal był dopracowany – od logistycznych przygotowań, poprzez zabezpieczenie wydarzenia, aż po wybór stadionów. Właśnie te ostatnie są sercem każdego turnieju piłkarskiego, a Niemcy, słynące z imponujących aren, na pewno nie zawiodą w tym aspekcie. Poniżej przedstawiamy przegląd wybranych obiektów.

euro 2026

Berlin – Stadion Olimpijski (Olympiastadion)

Stadion w Berlinie, mający pojemność 74 475 miejsc, jest nie tylko jednym z największych w Niemczech, ale również miejscem o ogromnym znaczeniu dla niemieckiego futbolu. To tutaj Hertha Berlin, która ostatnio spadła do 2. Bundesligi, stawia czoła swoim rywalom. Mimo że drużyna doświadczyła sportowych problemów, to dla wielu kibiców jest to miejsce kultowe. Nie można zapomnieć o Krzysztofie Piątku, który reprezentował barwy tego zespołu. Najważniejszym spotkaniem, jakie odbędzie się na tej arenie, będzie finał EURO 14 lipca 2024 roku. A kogo w nim zobaczymy? To w dużej mierze zależy od zakończenia eliminacji do turnieju, które mają wyłonić wszystkich finalistów do 26 marca 2024. Jeden z legalnych bukmacherów (Superbet) opinie, na ten temat nie ma jeszcze w 100% wyklarowanych co ma odzwierciedlenie w kursach bukmacherskich na to zdarzenie. Przynajmniej na chwilę pisania tego artykułu.

Dortmund – Signal Iduna Park (BVB Stadion Dortmund)

Dortmund to miasto, które żyje futbolem. Stadion o pojemności 81 365 miejsc jest świadectwem tej pasji. Na co dzień służy Borussii, której meczom przygląda się regularnie pełna trybuna kibiców. 10 lipca, o godzinie 21:00, na tej samej arenie zostanie rozegrany II półfinał Mistrzostw Europy. Obiekt ten również słynie z “żółtej ściany”, którą tworzą kibice. Można tu także zobaczyć jedne z najlepszych opraw w całej Europie.

Stuttgart – MHPArena (Stuttgart Arena)

Stadion w Stuttgarcie (60 449 pojemności) jest miejscem, gdzie kibice mogą spodziewać się niezwykle emocjonujących spotkań. Już 16 czerwca rozegrany zostanie tu pierwszy mecz grupy C. To jednak nie koniec, bowiem 5 lipca na tej samej arenie odbędzie się jeden z ćwierćfinałów. Na tym stadionie odbyło się już wiele ważnych imprez sportowych. Był gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej dwa razy (w 1974 i 2006 roku), raz Europy (w 1988 roku) oraz dwóch finałów Ligi Mistrzów.

Kolonia – RheinEnergieStadion (Cologne Stadium)

Obiekt pomieści 50 000 kibiców. Tutaj odbędą się m.in dwa spotkania grupy A – 16 i 19 czerwca. Kolejne emocje przyniesie 1/8 finału 30 czerwca. Najnowsza modernizacja stadionu, która zmieniła jego wygląd, odbyła się między 2002 a 2004 rokiem. Przed Mistrzostwami Świata w 2006 roku, Kolonia postanowiła odpowiednio wcześnie odświeżyć swój stadion. Po tej przebudowie obiekt po raz pierwszy nie miał bieżni, a jego trybuny zyskały nowy wygląd.

Frankfurt nad Menem – Deutsche Bank Park (Frankfurt Arena)

To miejsce, gdzie reprezentacja Niemiec zaprezentuje się przed własną publicznością. Stadion z pojemnością 51 500 miejsc m.in będzie gościć drużynę gospodarzy 23 czerwca podczas ich trzeciego meczu grupowego w grupie 4. 1 lipca rozegrany zostanie tutaj również mecz 1/8 finału. Z innych wartych odnotowania ciekawostek, to na tym stadionie w 1966 roku został rozegrany pojedynek pomiędzy Muhammadem Ali a Karlem Mildenbergerem, a sama arena już była miejscem rozgrywania Euro w 1988 roku.

Powyżej przedstawiliśmy pokrótce 5 wybranych aren na ME 2024. Czy na którejś z nich przyjdzie zagrać i naszej reprezentacji? Wiele wskazuje na to, że będzie o to bardzo trudno, ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Meczyki na żywo

Back to top button