Typy na piłkę nożną w 2020 roku

Piłka nożna stanowi jeden z najpopularniejszych dyscyplin sportu na całym świecie. W Polsce powszechnie uważa się ją za sport narodowy, co ma swoje odbicie w tym, jak duże rzesze ludzi gromadzą się przy telewizorach oraz na boiskach w przypadku kolejnych spotkań ich ulubionych drużyn. Wpływa to również na świat bukmacherski, w którym pełni ona centralny element oferty większości polskich (ale i zagranicznych) operatorów. Na co powinniśmy zwracać uwagę, jeśli też chcemy zająć się jej obstawianiem? Skąd brać sprawdzone typy na piłkę nożną i czy podążać za nimi ślepo? To tylko niektóre z aspektów, które poruszymy w tym artykule. 

Typy na piłkę nożną w 2020 roku
Typy na piłkę nożną w 2020 roku

Typowanie piłki nożnej – o czym należy wiedzieć?

Swoje typy na piłkę nożną powinniśmy bazować na co najmniej kilku różnych czynnikach – wbrew pozorom sukcesywne obstawianie tego sportu nie należy do najłatwiejszych, a analizie musimy poddać wiele elementów. Właśnie z tego powodu już na start możemy sięgnąć po typy ekspertów oraz osób doświadczonych w zakładach bukmacherskich i to na nich bazować swoje zakłady. W tym wszystkim pamiętajmy między innymi o:

  • dokładnej analizie – to ona leży u podstaw sukcesów bukmacherskich, a wspomagać ją może oglądanie studiów przed- i pomeczowych, w ramach których to eksperci zajmują się ową analizą;
  • typach nie tylko eksperckich, ale i amatorskich – jeżeli szukamy typów na piłkę nożną, nie sięgajmy po opinie wyłącznie ekspertów – oni nie biorą pod uwagę aspektów bukmacherskich; warto skorzystać z forów bukmacherskich (na przykład Strefy Typera w Fortunie), by poprawić skuteczność swojego obstawiania;
  • kursach samych bukmacherów – polscy bukmacherzy nie chcą stracić, dlatego też przyznają mniejsze kursy na faworytów spotkań – warto uznawać to jaki wskazówkę; 
  • zawężeniu obszaru obstawiania – co roku w obrębie piłki nożnej toczy się całe mnóstwo rozgrywek i skupianie się na każdych jest wręcz niemożliwe – warto skupić się na jednych (te najpopularniejsze rodzaje – poniżej).
STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Typy na piłkę nożną a konkretne rozgrywki

  • spotkania ligowe – niezależnie od tego, którą ligę obstawiamy, uwagę powinniśmy zwrócić nie tylko na formę każdej z drużyn, ale i fazę rozgrywek oraz przyszły ich harmonogram;
  • spotkania reprezentacyjne – mecze reprezentacyjne najlepiej jest typować w oparciu o formę danego zespołu nie tylko z ostatnich meczy, ale też z ostatnich lat – ta rzadko kiedy ulega gwałtownym spadkom; typy na mecze reprezentacyjne w wielkich turniejach można z kolei opierać o występy drużyn w meczach towarzyskich;
  • Liga Mistrzów – LM to najpopularniejsze rozgrywki klubowe na terenie Europy; ich typowanie najlepiej rozpocząć od środku sezonu, kiedy to niepewny okres jest za nami – warto przy tym brać pod uwagę historyczne dane statystyczne, a drużyny obserwować również pod kątem ich radzenia sobie na poletku krajowym; typy na Ligę Mistrzów powinny brać pod uwagę również aktualną dyspozycję konkretnych zawodników.

Typy na piłkę nożną na żywo

Z uwagi na zainteresowanie, jakim u polskich bukmacherów cieszy się piłka nożna, większość spotkań rozgrywanych w jej ramach możliwa jest do obstawiania w module przedmeczowym i na żywo. Podczas gdy przedmeczowe typy na piłkę nożną można znaleźć (a najlepiej samodzielnie zbudować) zawczasu, typowanie spotkań rozgrywanych na żywo jest nieco bardziej podchwytliwe. Po pierwsze, mamy tu do czynienia z większą ilością opcji – możemy obstawiać nie tylko zwycięstwo czy remis, ale i chociażby strzelca kolejnej brami. Po drugie, typy możemy dostosowywać nie do przewidywań, ale do sytuacji panującej na boisku. O ile zatem typy na piłkę nożną pozyskane od ekspertów czy też zbudowane na ich podstawie są czymś, na czym możemy bazować, w przypadku spotkań na żywo powinniśmy je dopasowywać adekwatnie do sytuacji panującej na boisku.

Piłka nożna pewniaki
Piłka nożna pewniaki

Typy na piłkę nożną – co obstawiać u topowych bukmacherów?

Polskie prawo głosi, że aby bukmacher był legalny, musi on posiadać oficjalną licencję ze strony Ministerstwa Finansów – i tylko u takich operatorów możemy grać w zgodzie z literą prawa. To jednak nie ogranicza nas do korzystania z oferty zaledwie jednego z nich – konto równie dobrze możemy posiadać u każdego, lawirując między nimi w zależności od oferty, którą jesteśmy zainteresowani. Warto tutaj wyróżnić tych bukmacherów, którzy w danych rozgrywkach pozostawiają swoją konkurencję daleko w tyle. Należą do nich między innymi:

www.eFortuna.pl – bukmacher, którego powinniśmy wybrać w szczególności wtedy, gdy chcemy obstawiać 1 Ligę Polską – jako że jest jej tytularnym sponsorem, prezentuje najbardziej kompletną ofertę związaną właśnie z nią. Poza tym dobrze podchodzi do stałych klientów, dając im dostęp do ciekawego programu lojalnościowego. Fortuna kod promocyjny brzmi „BETONLINE

www.STS.pl – bukmacher o mocnej pozycji na polskim rynku. Jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski, z uwagi na co można u niego liczyć na atrakcyjną ofertę na mecze reprezentacyjne – zarówno towarzyskie, jak i te w ramach większych turniejów. Oferuje bonus bez depozytu 29 PLN za wpisanie kodu „BETONLINE„!

www.Betfan.pl – jeden z najkrócej istniejących na naszym rynku polskich bukmacherów, proponujący bardzo solidny bonus powitalny dla nowych typerów oraz stale organizujący rozmaite akcje promocyjne związane z piłką nożną.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Meczyki na żywo

Back to top button