Najlepsze filmy 2020 roku

Nie da się ukryć, że 2020 rok był szczególny. Zamknięci w domu stawialiśmy na gry online, darmowy bonus bez depozytu w Betgames STS czy serwisy streamingowe. Niestety wiele premier kinowych było przesuniętych, jak i również same kina były przez sporą część roku zamknięte. Mimo wszystko na ekranach kin czy w serwisach online mieliśmy do czynienia z kilkoma ciekawymi premierami. Oto zatem nasza lista najlepszych filmów 2020 roku.

Sokół z masłem orzechowym

Nie da się ukryć, że Sokół z masłem orzechowym to jedno z odkryć minionego roku. Po raz kolejny filmowcy zabrali się za typowe kino drogi. Tu jednak postawiono na nietypową parę. Zak to niepełnosprawny umysłowo chłopak, który marzy o zostaniu wrestlerem. Ucieka z domu opieki i na swojej drodze spotyka Tylera, cwaniaka, który ma na pieńku z lokalnymi rybakami. Tyler uciekając przed jednym z nich, decyduje się pomóc Zakowi i zaprowadzić go do słynnego wrestlera. Tymczasem na poszukiwania chłopaka wyrusza Eleanor, pracownica ośrodka. Sokół z masłem orzechowym to niezwykle ciepły i pogodny film o sile przyjaźni ze znakomitymi rolami pierwszoplanowymi.

Jak najdalej stąd

Jak najdalej stąd to polska propozycja ze strony Pawła Domalewskiego, który zasłynął z odważnego debiutu Cichą nocą. Tym razem zabiera nas ze sobą do Irlandii. Ola to nastolatka mieszkająca w Polsce, której ojciec pracuje w Irlandii. Pewnego razu dostaje tragiczną wiadomość, że jej ojciec zginął w pracy. Dziewczyna musi wyruszyć do obcego kraju, w którym będzie musiała załatwić wszystkie formalności związane ze sprowadzeniem ciała do kraju. Warto zatem zobaczyć, jak młoda buntowniczka poradzi sobie z tym zadaniem. W filmie tym pierwsze skrzypce gra debiutująca na ekranie Zofia Stafiej, której partneruje Arkadiusz Jakubik.

Może pora z tym skończyć

Młoda dziewczyna, w którą wciela się Jessie Buckley wyrusza ze swoim chłopakiem na wyprawę na jego rodzinną farmę. Nieoczekiwana śnieżyca sprawia, że zostaje na niej uwięziona z rodzicami chłopaka. Pobyt tam sprawia, że zaczyna zupełnie inaczej patrzeć na siebie, własny związek. Jest to ciekawe kino psychologiczne, gdzie wyczuwa się spore napięcie między bohaterami, jak i również trzeba być nastawionym na sporo niespodzianek.

Niewidzialny człowiek

Na naszej liście horror z Elisabeth Moss w roli głównej. Cecilia to kobieta znajdująca się od lat w toksycznym związku. Pewnego dnia decyduje się uciec od swojego partnera. Niedługo potem dowiaduje się, że popełnił on samobójstwo. Mija jednak trochę czasu zanim kobieta oswoi się z tą wiadomością i zacznie wracać do normalnego życia. Nieoczekiwanie jednak zaczynają się wokół niej dziać dziwne rzeczy. Cecilia zaczyna podejrzewać, że Adrian wciąż żyje i w jakiś dziwny sposób stał się niewidzialny.

Tenet

Tenet to jeden z nielicznych filmów, które miały premierę w czasie pandemii. Nie osiągnął jednak sukcesu kasowego, jak i podzielił widzów oraz krytyków. Nasz bohater, którego imienia nie poznajemy jest agentem specjalnym. Po przejściu testu zostaje zwerbowany do nowego projektu, gdzie poznaje tylko jedno słowo – Tenet. Okazuje się, że z przyszłości przesyłane są przedmioty, dzięki którym możliwe jest manipulowanie czasem. Nasz bohater dostaje misję uratowania świata przed zagładą. Nie wie jednak, jak to trudne i dziwne będzie zadanie. Tenet to z pewnością film, który należy obejrzeć co najmniej 2 lub 3 razy, aby w pełni zrozumieć wszystkie jego tajemnice.

Z innych ciekawych tytułów z 2020 roku wymienić możemy: Sala samobójców: Hejter, Emma, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, Proces Siódemki z Chicago, Naprzód, Diabeł wcielony.  

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Meczyki na żywo

Back to top button